Přísavník a popínavé růže jsou vhodnou rostlinou ke kameni

REKONSTRUKCE VENKOVSKÉHO STATKU

Jednoho dne jsme se s moji rodinou rozhodli, že se přestěhujeme z města Brna na venkov. Po dlouhém hledání se nám shodou okolností podařilo objevit přesně to, co jsme hledali – kamenný statek v malé vesničce o 12 obyvatelích. Dům měl výbornou polohu. Z jedné strany les a z druhé strany krásný výhled. Okouzlila nás také zahrada a umístění domu v ní.

Pohled na jarní zahradu
Pohled na jarní zahradu

 

S nadšením a očekáváním jsme se pustili do rekonstrukce domu. Výhodou bylo, že po oklepání staré omítky se ukázalo, že dům je postaven z kamene. Měl zachován celou řadu historických prvků, které jsem si přála zachovat. Již od začátku byla jasná moje představa o přestavění a návrhu domu.
Od dětství jsem se učila francouzský jazyk, který mám moc ráda a líbí se mi tamní kultura. Po dávné návštěvě Bretagne a zhlédnutí typických kamenných příbytků, kdy jsem zažila deja vu, jsem zatoužila po podobném domě. Objevením tohoto objektu, jsem věděla, že je to ten pravý.

 

rekonstrukce domu
rekonstrukce domu

 

Nemám ráda striktní dodržování jednoho určitého stylu. S oblibou přimíchám do návrhu interiéru více stylů, které se doplňují a ve finále vyjde jedinečnost a originalita. Tak jsem postupovala i při představě o exteriéru domu. Zahrada domu může připomínat např. francouzský venkov, ale celek by měl vždy zapadat do okolní krajiny. Nejlepší variantou je prolínající se zahrada s okolím, kdy návštěvník nedokáže na první pohled rozpoznat hranici pozemku.
Přeji všem štěstí v hledání…